47. týden: Rozběhla se Superliga a Forman se loučil exhibicí!

22.11.2020

Konečně je to tady a můžeme začít sledovat i domácí nejvyšší soutěž. Letadla ze Švédska a Finska svážejí české hráče zpět do jejich domovů a prvoligové opory hledají superligová angažmá. Rozhodně bude na co koukat. Zajímavé věci se však dějí i v SSL a F-liize, kam začínají směřovat i některé hvězdy švýcarské NLA, která aktuálně jako jediná stojí. 

foto: Florbal Vítkovice
foto: Florbal Vítkovice

Livesport Superliga: Vítkovice pokračují na vlně

Superligu znovuotevřelo ostravské derby. Vítkovice se se svým soupeřem příliš nepáraly a vyhrály na hřišti FBC 9:3. Hned 5 bodů (1+4) zaznamenala vedoucí muž kanadského bodování Matyáš Šindler, který do Vítkovic přišel před sezónou právě z týmu ostravského rivala.

I druhý superligový zápas tohoto týdne nabídl souboj městských rivalů. Chodov hostil Black Angels a byl většinu času o krok napřed. Nakonec domácí vyhráli 8:6 a připasli si první domácí výhru v této sezóně.

foto: FBC Kalmarsund
foto: FBC Kalmarsund

Švédsko: Forman se loučil exhibicí!

Středeční program SSL nabídl dva velmi zajímavé zápasy. Pixbo si brousilo zuby na Falun, ale ten doma nezaváhal a vyhrál 7:3. Liškám nepomohly ani 2 body (1+1) Marka Beneše. Ve druhém zápase dne přivítal Linköping Kalmarsund a chtěl ho srazit z čela soutěže. Ale nepovedlo se. Kalmarsund vyhrál 7:4. Josef Rýpar a Matěj Jendrišák nebodovali, ale na vítězné straně si 3 body (0+3) připsal Filip Forman.

Ve čtvrtek vítězili favorité. Dalen, Mullsjö i Sirius využili domácího prostředí, naopak Storvreta zvítězila na půdě Helsingborgu a dál nahání Kalmarsund.

Sobota přinesla zřejmě poslední zápas Filipa Formana v dresu Kalmarsundu. A pokud to byla rozlučka, byla fantastická. Na výhře 9:8 nad Falunem se podílel čtyřmi brankami! Ve druhém zápase dne vystřelil kapitán Höllvikenu Johaness Wilhelmsson svému týmu první výhru v sezóně!

V neděli nabídla SSL další čtyři zápasy. Zajímavá přestřelka se odehrála mezi týmem Habo a Linköpingem. Favorit zvítězil na hřišti nováčka 11:10 po nájezdech, když ten vítězný dal Matej Jendrišák. Pixbu nepomohli ani Marek Beneš s Josefem Juhou, kteří jen přihlíželi prohře 6:7 v derby s Helsingborgem. Dalen bez problémů rozstřílel Thorengruppen a Jönkoping přetlačil trápící se Sirius.

Hodně vidět byly české hráčky v ženské SSL. Na další výhře Pixba se podílela hattrickem Eliška Krupnová a jen o gól méně dala Denisa Ratajová. Dařilo se i týmu IBK Lund, který zaznamenal první výhru v ročníku. Výrazně se pod ni podepsaly Denisa Kotzurová (2+3) a Micheala Mlejnková (1+0). Bod za asistenci si připsala i Tereza Urbánková, ale její Malmö podlehlo Thorenu, který vede celou soutěž.

Finsko: Classic ztratil první bod!

Týden v F-liize otevřel ve středu zápas Nokianu s Jymy. Zářil především velezkušený Henri Johansson, který nastřádal 6 bodů (4+2) a nejvíce tak přispěl k výhře 11:2. Páteční program přinesl trochu nečekané výsledky. Happee posílené o Jami Manninena, který se vrátil ze Švýcarska, doma podlehlo Steelers a Indians doma prohráli s do té doby posledním Tiikeritem. Roli favorita naopak potvrdilo TPS, když zdolalo trápící se Eru.

Finská sobota nabídla první ztrátu suverénního Classicu. Ten celý zápas proti Nokianu vedl, ale pak se do toho vložil Joona Rantala. Dvěma brankami snížil a 31 vteřin před koncem přihrál na vyrovnávací branku. Classic se ze šoku rychle oklepal a po 82 vteřinách rozhodl Lastikka.