46. týden: Classic a Kalmarsund vládnou elitním soutěžím

15.11.2020

Česká Livesport Superliga se právě dnes rozbíhá! Ale v minulém týdnu byly naše zraky ještě upřeny na sever. A SSL i F-liiga opět nabídly parádní podívanou, byť obě soutěže musely odkládat zápasy z důvodu onemocnění hráčů koronavirem. My jsme opět zaznamenali ty nejzajímavější momenty.

foto: FBC Kalmarsund
foto: FBC Kalmarsund

Švédsko: Forman posunul Kalmar na špici, Falun se trápí

Páteční program SSL nabídl venkovní výhry Pixba a Mullsjö. K výhře lišek přispěl brankou i Marek Beneš. V sobotu asi nejvíc zaujala domácí prohra Falunu s Dalenem, ke které asistencí přispěl i Jakub Bína. Falun pokračuje v matných výkonech a v šesti zápasech posbíral pouze 11 bodů. O bod více má Helsingborg, který sezónu skvěle odstartoval, ale poslední čtyři zápasy klopýtá. Tentokrát ztratil bod s Thorenem. Nezaváhala Storvreta, která přestřílela Höllvikens na jeho hřišti 11:7.

Nedělní program nabídl jediný zápas. Kalmarsund porazil Sirius a opět se vrátil na první místo SSL před Storvretu. Na výhře 10:5 se hned třemi body (1+2) podílel Filip Forman a bude zajímavé sledovat, zda se ihned vrátí do Bohemians nebo si svou misi v Kalmarsundu prodlouží.

foto: Salibandy.fi
foto: Salibandy.fi

Finsko: Nokian a TPS se derou na čelo!

Na špici finské soutěže se pomalu začínají dotahovat favorité. Třetí jsou aktuálně hráči Nokianu, kteří hned v pondělí zdolali SPV, ve středu si poradili i s ErouViikingit. Využili tak těžkého losu LaSB, kteří se museli ve středu sklonit před nepřekonatelným Classicem a v pátek nedokázali dát ani gól do sítě TPS. No a právě hráči Turku se také posunují hodně blízko čela a to mají odehráno nejméně zápasů.

Sobotní program nabídl další prohru Ery, která se pomalu propadá k pásmu sestupu. Naopak její přemožitel SPV si upevnil pozici v elitní osmičce. Oba týmy se představili i v nedělním programu. SPV opět nezaváhalo a v derby zdolalo Jymy, EraViikingit splnila povinnost výhrou nad Welhotem. Chuť si na závěr týdne spravil tým LaSB, který otočil zápas s OLS a vrátil se na druhé místo, byť má odehráno výrazně víc zápasů. 

Každé období mezi sezónami přináší mnoho zajímavých spekulací kolem přestupů a samozřejmě také mnoho transferů. I s vaší pomocí se pokusíme dávat spekulace a potvrzené změny dohromady. Budeme rádi, když nám pod podmínkou anonymity budete posílat spekulace. Můžete psát e-mailem, na Facebook či na Instagram. Veškeré odkazy naleznete v sekci Kontakty....

Základní část ročníku 2022/23 je uzavřena. Ještě než vypuknou vyřazovací boje, máme čas se ohlédnout a zhodnotit si vystoupení jednotlivých týmů. Tak pojďme na to!

27. prosince přišla z Vítkovic překvapivá zpráva. U elitního mužského týmu skončil jeden z nejúspěšnějších domácích trenérů a asistent u reprezentace Pavel Brus. Dle klubového vyjádření se vedení Vítkovic rozhodlo reagovat na neuspokojivé výsledky. Pro insidery nebyla tato zpráva až takovým překvapením. Není tajemstvím, že mezi Pavlem Brusem a...