46. týden: Classic a Kalmarsund vládnou elitním soutěžím

15.11.2020

Česká Livesport Superliga se právě dnes rozbíhá! Ale v minulém týdnu byly naše zraky ještě upřeny na sever. A SSL i F-liiga opět nabídly parádní podívanou, byť obě soutěže musely odkládat zápasy z důvodu onemocnění hráčů koronavirem. My jsme opět zaznamenali ty nejzajímavější momenty.

foto: FBC Kalmarsund
foto: FBC Kalmarsund

Švédsko: Forman posunul Kalmar na špici, Falun se trápí

Páteční program SSL nabídl venkovní výhry Pixba a Mullsjö. K výhře lišek přispěl brankou i Marek Beneš. V sobotu asi nejvíc zaujala domácí prohra Falunu s Dalenem, ke které asistencí přispěl i Jakub Bína. Falun pokračuje v matných výkonech a v šesti zápasech posbíral pouze 11 bodů. O bod více má Helsingborg, který sezónu skvěle odstartoval, ale poslední čtyři zápasy klopýtá. Tentokrát ztratil bod s Thorenem. Nezaváhala Storvreta, která přestřílela Höllvikens na jeho hřišti 11:7.

Nedělní program nabídl jediný zápas. Kalmarsund porazil Sirius a opět se vrátil na první místo SSL před Storvretu. Na výhře 10:5 se hned třemi body (1+2) podílel Filip Forman a bude zajímavé sledovat, zda se ihned vrátí do Bohemians nebo si svou misi v Kalmarsundu prodlouží.

foto: Salibandy.fi
foto: Salibandy.fi

Finsko: Nokian a TPS se derou na čelo!

Na špici finské soutěže se pomalu začínají dotahovat favorité. Třetí jsou aktuálně hráči Nokianu, kteří hned v pondělí zdolali SPV, ve středu si poradili i s ErouViikingit. Využili tak těžkého losu LaSB, kteří se museli ve středu sklonit před nepřekonatelným Classicem a v pátek nedokázali dát ani gól do sítě TPS. No a právě hráči Turku se také posunují hodně blízko čela a to mají odehráno nejméně zápasů.

Sobotní program nabídl další prohru Ery, která se pomalu propadá k pásmu sestupu. Naopak její přemožitel SPV si upevnil pozici v elitní osmičce. Oba týmy se představili i v nedělním programu. SPV opět nezaváhalo a v derby zdolalo Jymy, EraViikingit splnila povinnost výhrou nad Welhotem. Chuť si na závěr týdne spravil tým LaSB, který otočil zápas s OLS a vrátil se na druhé místo, byť má odehráno výrazně víc zápasů. 

Když je ještě před lety hrála nejvyšší juniorská soutěž v klasickém formátu, byl jejím hlavním problémem příliš tvrdý sestupový klíč. Přímo sestupovaly 3 z 12 týmů Například v sezoně 2016/17, kdy se hrála klasicky naposledy, měli sestoupit 2 ze 3 těchto týmů. Bulldogs, Black Angels a Sparty, kteří uhráli 24, 24 a 21 bodů. Poslední Hradec Králové...

Článek o odchovancích v superligových týmech vás zaujal, takže jsme využili Oficiální průvodce florbalovou sezonou ještě jednou a podívali jsme se na ženskou Extraligu. Opět jsme využili jednu z kolonek u hráček, která říká, ve kterém klubu zahájily svou florbalovou cestu.

Všechny nejvyšší soutěže odstartovaly, v plném proudu je také Champions Cup. Ještě než se začneme ohlížet za některými událostmi sezony, podíváme se do materiálu, který každoročně vydává Český florbal. Do ruky se nám totiž dostal Oficiální průvodce florbalovou sezonou. Využili jsme jednu z kolonek u hráčů, která říká, ve kterém klubu zahájili svou...