46. týden: Classic a Kalmarsund vládnou elitním soutěžím

15.11.2020

Česká Livesport Superliga se právě dnes rozbíhá! Ale v minulém týdnu byly naše zraky ještě upřeny na sever. A SSL i F-liiga opět nabídly parádní podívanou, byť obě soutěže musely odkládat zápasy z důvodu onemocnění hráčů koronavirem. My jsme opět zaznamenali ty nejzajímavější momenty.

foto: FBC Kalmarsund
foto: FBC Kalmarsund

Švédsko: Forman posunul Kalmar na špici, Falun se trápí

Páteční program SSL nabídl venkovní výhry Pixba a Mullsjö. K výhře lišek přispěl brankou i Marek Beneš. V sobotu asi nejvíc zaujala domácí prohra Falunu s Dalenem, ke které asistencí přispěl i Jakub Bína. Falun pokračuje v matných výkonech a v šesti zápasech posbíral pouze 11 bodů. O bod více má Helsingborg, který sezónu skvěle odstartoval, ale poslední čtyři zápasy klopýtá. Tentokrát ztratil bod s Thorenem. Nezaváhala Storvreta, která přestřílela Höllvikens na jeho hřišti 11:7.

Nedělní program nabídl jediný zápas. Kalmarsund porazil Sirius a opět se vrátil na první místo SSL před Storvretu. Na výhře 10:5 se hned třemi body (1+2) podílel Filip Forman a bude zajímavé sledovat, zda se ihned vrátí do Bohemians nebo si svou misi v Kalmarsundu prodlouží.

foto: Salibandy.fi
foto: Salibandy.fi

Finsko: Nokian a TPS se derou na čelo!

Na špici finské soutěže se pomalu začínají dotahovat favorité. Třetí jsou aktuálně hráči Nokianu, kteří hned v pondělí zdolali SPV, ve středu si poradili i s ErouViikingit. Využili tak těžkého losu LaSB, kteří se museli ve středu sklonit před nepřekonatelným Classicem a v pátek nedokázali dát ani gól do sítě TPS. No a právě hráči Turku se také posunují hodně blízko čela a to mají odehráno nejméně zápasů.

Sobotní program nabídl další prohru Ery, která se pomalu propadá k pásmu sestupu. Naopak její přemožitel SPV si upevnil pozici v elitní osmičce. Oba týmy se představili i v nedělním programu. SPV opět nezaváhalo a v derby zdolalo Jymy, EraViikingit splnila povinnost výhrou nad Welhotem. Chuť si na závěr týdne spravil tým LaSB, který otočil zápas s OLS a vrátil se na druhé místo, byť má odehráno výrazně víc zápasů. 

Chodov vydal po dvou týdnech od odehrání finálových zápasů letošní pohárové soutěže zajímavý minidokument, který diváky pouští za dveře šatny i na střídačky obou chodovských týmů. Pokud se vám podobné formáty vytvářené fotbalovými či hokejovými kluby líbí, mohlo by vás zaujmout i toto dílo.

Každé období mezi sezónami přináší mnoho zajímavých spekulací kolem přestupů a samozřejmě také mnoho transferů. I s vaší pomocí se pokusíme dávat spekulace a potvrzené změny dohromady. Budeme rádi, když nám pod podmínkou anonymity budete posílat spekulace. Můžete psát e-mailem, na Facebook či na Instagram. Veškeré odkazy naleznete v sekci Kontakty....

V návaznosti na článek o transferových pravidlech jsme se podívali do Matriční knihy na webu ceskyflorbal.cz a zkontrolovali platnosti evidenčních dodatků jednotlivých hráčů. Pro potřeby tohoto článku jsme vždy vzali 2 nejvytíženější brankáře a 18 hráčů. Některé kluby mají ve svém kádru hráče na hostování, které jsme pochopitelně nezahrnuli. Je...