35. týden: Koronavirus v Superlize, další pohárové bitvy i pohled do Švýcarska

31.08.2020

Poslední srpnový týden nabídl hodně florbalového dění v Česku i v zahraničí. Na ty nejzajímavější události jsme se opět podívali zblízka.

foto: Sokoli Pardubice
foto: Sokoli Pardubice

Koronavirus v Superlize

Takřka přesně 14 dní před startem florbalové Superligy přišla z Pardubic nepříjemná zpráva. Skoro celý mužský tým Pardubic byl krajskou hygienickou stanicí uvržen do dvoutýdenní karantény kvůli onemocnění jednoho z hráčů. Není tedy vůbec jisté, že boudou moci Pardubice nastoupit k prvnímu ligovému kolu v řádném termínu.

foto: Sparta Praha
foto: Sparta Praha

Chodov a Boleslav prvními vítězi pohárových skupin

Domácí pohárová soutěž pokračovala jak vyřazovacími zápasy, tak i skupinami Vrcholové části. Dvě skupiny již znají své vítěze. Skupinu BV ovládl Chodov, který výhru získal v nájezdech proti Spartě, která si však také zajistila postup. Skupinu CV pak bez problémů vyhrála Mladá Boleslav, která zvítězila ve všech třech zápasech se skóre 34:10. Postup si zajistily také týmy Hattricku, Pardubic a Ostravy. 

foto: UNYP Cup
foto: UNYP Cup

UNYP Cup zná své vítěze

Konec prázdnin tradičně patří turnaji UNYP Cup a ani letošek nebyl výjimkou. Poprvé se všechny kategorie odehrály během jednoho prodlouženého víkendu a nakonec se v šesti kategoriích utkalo 81 týmů. Hned tři zlata si odvezly týmy Panthers Praha. Ty ovládly kategorii Youngstars, Girls i prestižní Junior. Dvě zlata braly týmy Tatranu a jedno zůstalo pro pořádající Spartu.

foto: Salibandy.fi
foto: Salibandy.fi

Prosincové MS mužů nejspíš nebude

Fini, kteří mají v prosinci pořádat další MS mužů, požádali IFF o roční odklad šampionátu. Důvodem jsou omezení kvůli koronaviru, která by pravděpodobně poslala pořadatele do obrovské finanční ztráty. Pokud bude IFF souhlasit způsobí to obrovské změny v termínových listinách a pravděpodobně také další zmatek na lavičce českého národního týmu.

foto: Sparta Praha
foto: Sparta Praha

Sparta došla ve Švýcarsku do finále

Muži Sparty vyrazili do Švýcarska a přivezli si několik zajímavých výsledků. V přátelském zápase Sparta zdolala silný Köniz. Na turnaji si pak přes Grünenmatt a domácí Basel proklestila do finále, kde těsně podlehla Tigers Langnau.

foto: Swissunihockey
foto: Swissunihockey

Švýcarský Super Cup ovládli Köniz a Kloten

Švýcaři na konci léta uspořádali Unihockey Super Cup, kterého se měli zúčastnit nejlepší 4 týmy základní části nejvyšších švýcarských soutěží. Z těch odmítl akorát tým Grasshopper Curych, který byl nahrazen Zugem. V mužské části do finále prošly týmy Floorball Köniz a Alligator Malans. Köniz v semifinále zdolal po nájezdech Wiler, Malans si bez problémů poradili s Zugem. Ve finále si pak lépe vedl Köniz, který tak po ŠKO ENERGO Cupu ovládl druhý turnaj.