45. týden: Storvreta ovládla souboj gigantů! Zasáhl i COVID

09.11.2020

Přestože se v Česku začínají dít zajímavé věci, stále ještě musíme vzít zavděk pouze sledováním nejvyšších soutěží ve Švédsku a Finsku. A rozhodně je na co koukat.

foto: Storvreta IBK
foto: Storvreta IBK

Švédsko: Storvreta porazila Falun, Karlarsund nadále válí!

Ve Švédsku byl odložen první zápas SSL. Souboj Müllsjo a Falunu byl přesunut kvůli pozitivnímu nálezu v týmu Falunu. O víkendu už Falun normálně hrál a to na hřišti Storvrety.

Domácí tým zvítězil 6:3. Hosté se museli obejít bez trenéra Thomase Brottmana, který měl příznaky COVID a také nejlepšího hráče světa Emila Johanssona. V sobotu hrál i Kalmarsund s Filipem Formanem. Ten se tentokát neprosadil, ale Kalmar i tak vyhrál 3:1.

Další defenzivní utkání nabídl nedělní program. Jonkopings zvítězil na půdě Höllvikend 2:0 a to se tedy v SSL často nevídá. Gólově to vynahradil zápas Pixba s Habo. Domácí ho ovládli 16:5 a řádilo především trio Östholm (3+3), Lanver (3+2) a Fritzell (3+2). Marek Beneš zapsal jeden gól, na soupisce byl i Josef Juha, který nebodoval. Nebodoval ani Mikuláš Krbec, který zaznamenal premiéru v dresu Växjo. To zvítězilo doma nad Siriusem 10:7. Daří se také Linköpingu, kde nosí kapitánskou pásku Matěj Jendrišák. Ten přispěl dvěma brankami k vítězství v prodloužení na půdě Dalenu. Mimochodem v tomto zápase nastoupilo hned 5 Čechů. Posledním zápasem týdne byl souboj Mullsjö a Helsingborgu. Domácí zaskočili favorita 10:5, když se hattrickem zaskvěl Jan Zaugg, který se zatím spíše hledal.

V ženské SSL byl pro nás zajímavý zápas Pixba proti Malmö. Favorizované lišky zvítězily 8:4 a Denisa Ratajová nasázela rovnou 4 branky! Eliška Krupnová dvakrát asistovala a na straně poražených zapsala jednu branku Tereza Urbánková.

Vidět byly i hráčky Ostravy v dresu IBK Lund. Michaela Mlejnková (1+1) a Denisa Kotzurová (1+0) pomohly proti Nacka IBK k druhému bodu svého týmu, když Lund prohrál po nájezdech.

foto: Happee
foto: Happee

Finsko: Kotilainen táhne Happee!

Již ve středu dotlačil Peter Kotilainen své Happee k další výhře. Tentokrát to bylo na nájezdy na půdě SPV. Ve stejný den zvítězil i Nokian, kterému se vrátil Joona Rantala a hned zaznamenal 2+2.

Pátek přinesl tradičně vysoké vítězství Classicu, u kterého zaznamenal Sami Johansson 4+1 a také důležité vítězství Indians nad LaSB. V sobotu OLS porazilo Welhot, ale důležitější byl zápas Happee na půdě Oilers. Happee opět táhl Peter Kotilainen, který zaznamenal 5+1 a už vede kanadské bodování celé soutěže.