34. týden: Pokračování Poháru, Bohemka ve Švédsku, přestupy i otazník u MS

23.08.2020

Sezóna se kvapem blíží a florbalové dění výrazně ožívá. I 44. týden přinesl několik zajímavých událostí, na které jsme se podívali. 

foto: Florbal Ústí
foto: Florbal Ústí

Pohár zná první osmifinalisty

Domácí pohárová soutěž pokračovala vrcholovou částí, ale rozběhlo se také 1. kolo. Ve vrcholové části si postup do dalších osmifinále zajistili Chodov, Sparta, Hattrick Brno, Pardubice a Ostrava. O zbylých 5 míst se ještě bude hrát v tomto týdnu.

foto: FbŠ Bohemians
foto: FbŠ Bohemians

Bohemka veze ze Švédska 3 prohry

Hráči Bohemians i letos vycestovali do Švédska, kde se během tří dnů utkala s účastníky SSL. Proti Höllvikenu, Linkopingu a Storvretě si klokani připsaly tři porážky při celkovém skóre 10:31.

foto: Český florbal
foto: Český florbal

Juniorští mistři světa do SSL

Trochu překvapivý přestup se udál na trase Tatran Střešovice - Höllviken. Účastníka švédské SSL posílil jeden z hrdinů zlatého juniorského MS Jonáš Kreysa. Ozývají se také hlasy, že byl svého spoluhráče mohl následovat i Dalibor Švéda. Ten údajně koketuje s Linkopingem.

Otazník na MS ve Finsku

Reprezentační trenéři nominovali na zářijové akce všech čtyř výběrů. Zatímco muže a ženy čekají dvojzápasy se Slovenskem, oba juniorské týmy mají soustředění. V případě mužů by také brzy mělo padnout rozhodnutí, zda se prosincové MS ve Finsku vůbec uskuteční. Klíčovou roli by měl hrát povolený limit návštěvnosti na jednotlivých zápasech a s tím související ekonomická udržitelnost šampionátu.