43. týden: Skandinávie drží florbalový prapor

26.10.2020

V Česku už soutěže nějakou dobu stojí a v uplynulém týdnu se přidalo i Švýcarsko. V zemi helvétského kříže se nebude hrát minimálně do konce listopadu a u nás doma to nevypadá o mnoho lépe. V tomto i dalších týdnech budou naše zraky mířit do Švédska a Finska, kde se hraje dál a navíc tam míří zástupy českých hráčů a hráček.

foto: FBC Kalmarsund
foto: FBC Kalmarsund

Češi naskakují do SSL a bodují!

Sobotní program SSL zaznamenal překvapení v podobě domácího zakopnutí Falunu. Ten přetlačil Jönkoping až v prodloužení. Naše zraky nejvíc mířili do Linkopingu, kde domácí zdolali Sirius 10:6 a čeští hráči se pod to výrazně podepsali. Matěj Jendrišák zaznamenal hattrick a Josef Rýpar zaznamenal svůj první gól v SSL a přidal i asistenci. Ve třetím sobotním zápase zvítězil Helsingborg na půdě Hollvikens a drží si 100% bilanci.

V neděli se představila suverénní Storvreta, která zdolala Pixbo 5:3. Liškám nepomohla ani branka Marka Beneše. Nováček Habo získal první body po výhře v prodloužení nad Thorenem, Växjo zatím bez českých posil porazilo doma Müllsjo a nejzajímavější zápas z pohledu českého fanouška se odehrál v Umea. Dalen hostil Kalmarsund, který vyhrál 11:5, a v tomto zápase se na soupiskách objevilo hned kvarteto českých hráčů. Jakub Gruber a Filip Forman si pak připsali i premiérové asistence.

V ženské SSL se chytilo Malmö, které zdolalo Täby. Jednou asistencí k tomu napomohla Tereza Urbánková. Výhru bralo i Pixbo, které zdolalo Rönnby a podílely se na tom i Češky. Eliška Krupnová i Denisa Ratajová si připsaly po brance.

Vzhledem k transferům českých hráčů do Švédska musíme koukat i do druhé nejvyšší soutěže. Tam se v dresu Lerumu představili čeští juniorští reprezentanti Matěj Penička a Martin Čermák. Lerum podlehl Karlstadu 3:9 a Matěj Pěnička poraženým přispěl jednou brankou. 

foto: Salibandy.fi
foto: Salibandy.fi

Finsko: Salin řádil a Classic naděloval!

Ve Finsku se hrálo už v pátek. EräViikingit prohrála na hřišti LaSB a vypadá to na další špatnou sezónu finského velkoklubu. Uvidíme, zda pomohou české posily. Ve druhém pátečním zápase naopak potvrdil formu Nokian a zdolal nevyzpytatelné Happee.

V sobotu vítězné týmy rozdávaly dvouciferné příděly. Jymy porazilo OLS 11:7, Steelers rozstříleli Welhot 10:2 a SPV zvítězilo na hřišti Tiikeritu 11:4.

Neděle pak přinesla drtivou výhru Classicu nad Steelers. Na skóre 17:3 se nejvíce podílel Eemeli Salin, který zaznamenal 7 asistencí! Peter Kotilainen pak hattrickem pomohl výhře Happee a už má na kontě 12 branek.