42. týden: Nejchudší florbalový víkend podzimní sezóny

18.10.2020

Měli jsme sledovat turnaje EFT, ale nakonec nám zbyly jen dvě ženské soutěže ne severu Evropy. Turnaje EFT mužů a juniorů se totiž zrušily, české soutěže jsou pozastaveny a i ženská soutěž ve Švýcarsku měla tento víkend pauzu.

foto: Start98 Kunratice
foto: Start98 Kunratice

Kdo chtěl sledovat elitní florbal, mohl si o víkendu pustit ženskou soutěž ve Švédsku. Z českého pohledu byl zajímavá zápas mezi Siriusem a týmem IBK Lund, který těsně před víkendem krátkodobě posílilo duo Danisa Kotzurová a Michaela Mlejnková z FBC Ostrava. Lund dosud nebodoval a nezměnilo na tom ani české duo, byť se Denisa Kotzurová dokonce brankově prosadila.

Jen o bod více než Lund má Malmö s Terezou Urbánkovou a to díky prohře v prodloužení proti týmu Nacka. Tereza Urbánková nebodovala a obecně se jí v letošní sezóně moc nedaří, když zaznamenala jediný bod. Ani poslední zápas s českými zástupkyněmi nepřinesl výhru. V souboji elitních týmů porazila Mora Pixbo 5:4 po samostatných nájezdech. Dvěma body (1+1) se na tom podílela Denisa Ratajová, jednou asistencí i Eliška Krupnová.

Hrála se také ženské F-liiga, ve která však pro našince zůstává v pozadí za švédskou SSL a švýcarskou NLA. Finská soutěž se zdá být letos velmi vyrovnaná, neboť v horní skupině všech 8 týmů během 6 kol alespoň dvakrát prohrálo a všechny týmy mají zároveň alespoň jednu výhru.