41. týden: V Česku poslední kola před uzávěrou, venku se hraje

12.10.2020

České soutěže zažily poslední hrací víkend před uzávěrou sportu. Ve Švýcarsku se se NLA nehrála z důvodu přípravy reprezentace, naopak ve Švédsku a Finsku se zatím hraje na plný pecky.

foto: Tatran Střešovice
foto: Tatran Střešovice

Livesport Superliga: Nejlepší tři týmy bodovali naplno

Poslední kolo před nuceným uzavřením soutěží nabídlo pouze 3 zápasy. Trenér Vítkovic Pavel Brus sice nebyl po zápase moc spokojen, ale jeho tým připsal proti Otrokovicím další vítězství a neohroženě vládne Superlize. Ostrava se po dvou porážkách vrátila na vítěznou vlnu, když doma přetlačila Spartu. No a v posledním zápase potvrdil svou sílu Tatran, když vyloupil Liberec a posunul se na druhou příčku Livesport Superligy. 

foto: Panthers Praha
foto: Panthers Praha

Extraliga žen: Panterky vykradly Tatran

Největší překvapení 5. kola Extraligy žen se odehrálo ve Střešovicích, kde Tatran podlehl Panthers. Na prvních třech místech tabulky se před pauzou seřadili neporažené týmy Vítkovic a Ostravy, kterým zdatně sekunduje Chodov. Zajímavá utkání se odehrála i ve druhé polovině tabulky. Jičín doma v prodloužení porazil Start. Na straně domácích zářila Gabriela Žůrková, která zaznamenala 5 branek, na straně Startu Kristina Zlatníková, která posbírala 4+2. Ve druhém důležitém zápase zvítězila Mladá Boleslav v prodloužení na hřišti Bulldogs Brno.

1. liga mužů: Kladno konečně naskočilo do 1. ligy

7. kolo 1. ligy mužů nabídlo tři zápasy a k tomu se hrála dohrávka 3. kola. Šlágrem byl souboj čerstvě posíleného Kladna na půdě Karlových Varů. V souboji aspirantů na postup zvítězil domácí tým a posunul se na čelo tabulky. 

Švédsko: Jendrišák a Krupnová přispěli k výhrám

Storvreta s Falunem opět nadělovali dvouciferné výsledky. Dařilo se i Linköpingu, který porazil Höllvikens 11:4. Matěj Jendrišák k tomu přispěl jednou brankou. V nedělním programu nás nejvíc zajímal zápas Pixba, které zvítězilo na hřišti Thorengruppen 10:5 a Marek Beneš tentokrát nebodoval.

Pixbu se dařilo také v ženské SSL. Eliška Krupnová přispěla dvěma brankami k vítězství 7:1 na hřiště Falunu. 

foto: Swissunihockey
foto: Swissunihockey

Švýcarsko: Chur a Kloten vládnou ženské NLA

Mužská NLA měla tradičně před turnajem EFT pauzu pro svou reprezentaci, takže zraky směřovali k ženské NLA, která naopak nabídla dvoukolo. Chur si připsal dvě výhry a drží se na čele tabulky. Na druhém místě je Kloten, který také bral plný počet bodů. České hráčky byly opět hodně vidět a ceny pro nejlepší hráčky zápasu si odnesly Nela Jiráková (Chur), Petra Mandátová (Riders) a Nikol Pekárková (Emmental). V nejlepších dvaceti hráčkách kanadského bodování máme hned 6 zástupkyň.

Finsko: Oilers se prokousali do čela

Do čela F-liigy se dostali Oilers, kteří ztratili jediný bod. Za nimi je Classic, který neztratil, ale má o zápas méně. Espoon Oilers se může spolehnout na dvě bratrské dvojice. Produktivní jsou Rasmus a Justus Kainulainenové i Tuomas a Heikki Iiskola.