39. týden + pondělí: Vítkovice válcují Superligu

29.09.2020

Tentokrát jsme k 39. týdnu přidali i sváteční pondělí 20. září, které přineslo 5. kolo Livesport Superligy. A určitě bylo co sledovat nejen v Česku, ale i v zahraničí.

foto: Florbal MB
foto: Florbal MB

Vítkovice zatím suverénní

Prodloužený víkend nabídl Vítkovicím hned dvě těžké zkoušky. V sobotu se představily na hřišti Mladé Boleslavi, pro kterou to byl první letošní zápas, a v pondělí doma přivítaly Spartu. V obou zápasech Vítkovice bodovaly naplno a jasně kralují tabulce Superligy. Jinak dvoukolo přineslo mnoha týmům 50% zisk. Ukázkovým příkladem jsou hráči Ostravy, kteří v sobotu odvezly 3 body z Jižního Města, načež v pondělí doma podlehli Black Angels. Kromě Vítkovic zatím neztratil ani Tatran, ale ten zatím odehrál pouze 2 zápasy.

foto: Tatran Střešovice
foto: Tatran Střešovice

Favoriti zatím v Extralize vládnou

Za největší favority Extraligy žen jsou považovány týmy Vítkovic, Ostravy a Tatranu. A tenhle trojlístek zatím svou pozici potvrzuje. Velký propadák jsou naopak výsledky Bohemians. Klokanky nemají ani bod a trenéra Grigara to stálo místo. Lepší výsledky nejspíš očekávali i v Panthers. Panterky v tomto kole podlehly Chodovu a na kontě mají zatím 3 body.

Kladno konečně naskočilo do 1. ligy

Tabulka 1. ligy mužů je řádně roztříštěná, vždyť například Kladno odehrálo své první zápasy až nyní. Oba je zvládlo a hned se posunulo do horní poloviny tabulky. Tu zatím vede Ústí, na které se však dotáhly Karlovy Vary, byť mají o zápas více. Naopak Petrovice zatím nemají ani bod. 

Champions Cup zná svůj los

V sobotu se v rámci zápasu Wileru rozlosoval lednový Champions Cup. Je velká otázka, zda se bude hrát, ale pokud ano potká Mladá Boleslav finský Classic a ženy Vítkovic švýcarský Chur. Druhé semifinále mužů tvoří Wiler a Falun, v ženské části jsou druhými semifinalisty Pixbo a finský Porvoon.

foto: Swissunihockey
foto: Swissunihockey

Legendární Hofbauer se loučil

Hlavní událostí víkendu ve Švýcarsku bylo vyvěšení dresu Matthiase Hofbauera pod strop haly Wileru. Nejlepší švýcarský florbalista všech dob tak udělal definitivní tečku za hráčskou kariérou. Švýcarská NLA jinak nabídla dvoukolo, ve kterém poprvé bodoval Rychenberg Patrika Dóži i Uster Martina Pražana, který u toho zaznamenal hned 3 body. Ve Švýcarsku už opět řádí cizinci a v nejlepší dvanáctce bodování je jich hned 6. Bohužel žádný Čech. Nejlepšího krajánka najdeme až na 30. místě a je jím Martin Kisugite.

Ve Švédku bodovaly Krupnová a Urbánková, ve Švýcarsku přišel debakl

Rozjela se také nejvyšší švédská soutěž žen. Eliška Krupnová pomohla brankou k vítězství Pixba, naopak asistence Terezy Urbánkové Malmö k bodům nepomohla. Pokud se někdy mluví o vyrovnanosti ženské NLA, tak zápas Churu proti Riders to vyvrátil. Domácí Piranhy zvítězily 17:0. Martina Řepková zaznamenala 2+3 a už je druhá v bodování soutěže. Nela Jiráková zaznamenala 2+2 a je v bodování osmá, přičemž na pátém místě najdeme ještě Magdalénu Pláškovou.

foto: Salibandy.fi
foto: Salibandy.fi

Ve Finsku se pálí ostrými

Finská soutěž změnila název, ale nikoliv pořádky. Classic od začátku vede ligu bez ztráty bodu. Stejnou bilanci si zatím drží i Oilers, Nokian a LaSB. Zajímavé manévry se dějí v kanadském bodování. To vede Sami Johansson, která ve třech zápasech zaznamenal 5+7. Následují ho Peter Kotilainen, který potřeboval na 6+3 pouze dva zápasy, a Eemeli Salin, který na stejná čísla potřeboval 3 zápasy.