38. týden: Pardubice překvapily Superligu, Boleslav ženskou Extraligu

21.09.2020

Další florbalový týden je odehrán. Superliga nabídla dvoukolo s několika zajímavými výsledky, Extraliga přinesla velké překvapení. Rozjela se už také většina zahraničních soutěží.

foto: Sparta Praha
foto: Sparta Praha

Pardubice v pátek vyrazily Superlize dech

Páteční neúplné kolo přineslo hned dvě velká překvapení. Tím největším byla výhra Pardubic na půdě Sparty. Martin Zozulák zaznamenal v trenérské premiéře vítězství, které vystřelil 17 vteřin před koncem Marcel Lehký. Za překvapení se dá považovat i výhra Liberce v Brně. Liberec trápí coronavirus a v Brně nastoupil bez mnoha klíčových hráčů. Přesto zvítězil jasně 7:2. Šlágrem kola byl souboj Chodov a Vítkovic. Až do 45. minuty se jednalo o naprosto vyrovnaný zápas, který dvěma slepenými góly převrátily na svou stranu Vítkovice. Dobrou formou se opět prezentovala Ostrava, která nasázela na hřišti SKV 10 branek a posunula se do čela Livesport Superligy.

Vítkovice v neděli řádily

Páteční vítězství na půdě Chodova zřejmě pořádně zažehlo vítkovické motory a Black Angels si tak z Dubiny odvezli 12 inkasovaných branek. Poprvé ztratila Ostrava, která proti Hattricku zvítězila až v prodloužení. Šlágrem kola pak byl souboj Sparty a Bohemky, který lépe zvládli domácí a napravili tak páteční prohru s Pardubicemi. 

V Extralize žen překvapila Mladá Boleslav

Hned ve 2. kole si Florbalová akademie připsala první vítězství, když porazila Bohemku na jejím domácím hřišti. Zatímco Boleslav má 4 body, tak ambiciózní Bohemka je po dvou zápasech bez bodu. V Ostravě se odehrával souboj Vítkovic a Chodova. V minulých letech by to byl souboj dvou aspirantů na titul, ale notně oslabený Chodov letos zřejmě nebude mít tak vysoké ambice, takže vítězství domácích nebylo překvapením.

foto: Salibandy.fi
foto: Salibandy.fi

Řepková zaznamenala hattrick

Obě švýcarské nejvyšší soutěže mají za sebou 2. kolo a z českého pohledu byla nejvíce vidět Martina Řepková. Ta si v zápase proti Jets připsala 3+1, ale jejímu týmu to stačilo pouze na bod, když podlehl po nájezdech. V mužské NLA najdeme zatím 4 týmy bez bodu a bohužel ve 3 z nich působí čeští krajánci.

Mužská F-liiga odstartovala

Finská nejvyšší soutěž mužů odstartovala pod novou identitou. Hegemon posledních let Classic vstoupil do soutěže výhrou. Za překvapení se dají považovat domácí prohry SPV a Happee.