37. týden: Nejvyšší domácí soutěže vypukly

14.09.2020

Další týden přinesl především začátek obou domácích nejvyšších soutěží, ale odstartovaly i nejvyšší soutěže ve Švýcarsku a ve Finsku se hrál Super Cup.

foto: FBC Liberec
foto: FBC Liberec

Superliga začala bez dvou zápasů a bez překvapení

Zápasy Pardubice vs. Boleslav a Sparta vs. Otrokovice se v 1. kole neodehrály, Bohemka s Black Angels si zahrají v pondělí před kamerami ČT. Zbylé čtyři zápasy přinesly vyrovnané souboje, ve kterých nakonec brali body favoriti Chodov, Vítkovice a Tatran. Jediným drobným překvapením tak byla výhra Ostravy na hřišti Liberce. Hned o dalším víkendu čeká Superligu dvoukolo pátek - neděle a uvidíme, kolik zápasů se odehraje.

Extraliga žen začala bez odkladů

V nejvyšší soutěži žen se odehrálo kompletní kolo. Největší favorité soutěže Vítkovice, Ostrava a Tatran vyhráli bez problémů. Vítězství si připsal i omlazený Chodov. Židenice potvrdily loňský přestup a vyhrály na půdě Bohemians. Mladá Boleslav získala ve své extraligové premiéře bod, když podlehla Kunraticím po nájezdech. Pro Start98 to byly také první extraligové body, byť je tým postaven na základech Tigers.

foto: Salibandy.fi
foto: Salibandy.fi

Ve Švýcarsku odstartovaly nejvyšší soutěže

Ve stejný víkend jako u nás odstartovaly i švýcarské soutěže. V mužské NLA se velmi dominantním výkonem prezentoval tým GC, který rozstřílel Saren 15:1. Dařilo se i dalším favoritům, neboť plný počet bodů brali Wiler, Köniz i Malans. Z českých hráčů bodovali pouze Radek Sikora (1+0) a Patrik Dóža (0+1).

V ženské NLA byly české hráčka vidět o poznání více. Hráčky Red Ants Rychenberg si vyšláply Zug a vyhrály 6:1. Dva góly si ve své švýcarské premiéře zapsala Magdalena Plášková, jednu asistenci přidala Hana Koníčková. Na straně Zugu se trefila Eliška Trojánková. Ve své premiéře v NLA bodovaly také Nela Jiráková (1+0) a Martina Řepková (0+1), které se podílely na vítězství 8:5 nad Emmentalerem v jehož dresu si dvě asistence připsala Lucie Řezáčová a jednu také Nikol Pekárková.

Classic opět nepřekonatelný

Ve Finsku soutěže odstartovaly Super Cupem. V mužském zápase se utkal hegemon posledních let Classic a jako vyzyvatel Nokian KrP. Classic nenechal nikoho na pochybách, že bude opět hlavní favoritem finské nejvyšší soutěže. Nokian sice vedl 1:0, ale pak se rozjel tradiční válec a skóre se zastavilo až na 11:3. Ženské utkání přineslo souboj PSS a SB-Pro. Byl to o mnoho vyrovnanější zápas, který dvě a půl minuty před koncem rozhodly hráčky SB-Pro.